Spa & Wellness

 
25
let

Entspannung und Pflege

Spa & Wellness

Das moderne Wellness-Zentrum, mit dem neuen Sportschwimmbad (2018 gebaut), neuem Aqua-Thermalbereich mit Kneipbehandlung, Whirlpool mit Gegenstrom, vier Sauna-Arten – finnische Sauna, Infrasauna, russische Sauna und Dampfbad (Hammam), geheizten Relaxationsliegen, Lavasteinmassage, Vakuumtherapie und Aromamassage, Reflexmassage der Fuβsohle (Foot Massage), Multifunktionsbad Neo-Qi Mediq, Aqua-ThermoJet-Liege, Fitness-Saal mit Einrichtungen für Kinesiotherapie und grosser Auswahl an Packungen und anderen Spa-Behandlungen, ermöglicht die bestmögliche effektive Erholung mit Erneuerung des natürlichen Gleichgewichtes von Seele und Körper.

Kombination unterschiedlicher Behandlungen des Aqua-Thermal-Komplexes und grosse Auswahl an Packungen und anderen Spa-Behandlungen macht ein individuelles Programm möglich und verwandelt gängige Behandlungen in ein spezielles Ritual, das Sie mit einmaligen Emotionen und Lebensenergie füllt. Vorgestellte erneuerte Detox-Programme werden durch die Anwendung von Vorrichtungen für Lymphdrainage, Hydrocolon (Darmspülung), als auch Einrichtungen für ästhetische Medizin ergänzt. Auβer der komplexen Kurbehandlung wird in dem Sanatorium auch die Anwendung spezialisierter diagnostischer Programme und Heilprogramme vorgesehen. Alle Kur- und Spa-Behandlungen werden in einem Gebäude des Sanatoriums durchgeführt.

Wellness

Wellness

Finská sauna

Finská sauna

Finská sauna stimuluje činnost srdce a cév, zlepšuje cirkulaci krve v pokožce a svalech, srdce bije intenzivněji, zvyšuje se tepová frekvence. Zlepšuje se činnost žláz s vnitřní sekrecí, které regulují funkci všech orgánů a systémů. Látková výměna je intenzivnější, lépe se štěpí bílkoviny, tuky, sacharidy a mikroprvky. Saunová procedura doslova probudí celý organismus, tonizuje pokožku a zlepšuje schopnost její termoregulace, zlepšuje se její prokrvení, mění se k lepšímu zdravotní stav a nálada člověka. Horký vzduch s vodní párou dráždí nervová zakončení na pokožce a "spouští" reflexně různé fyziologické mechanismy reakce. Pokožka se zahřívá, roztahují se kožní kapiláry, výrazně se zvyšuje pocení. Poté odchází z organismu škodlivé produkty rozpadu, které se vytvořily v důsledku látkové výměny. Zároveň se zlepšuje výměna vody a soli. Z organismu je vyloučena kyselina mléčná – příčina fyzické únavy, zvyšuje se reaktivita a roztažnost svalů.

Finská sauna odstraňuje únavu, uvolňuje unavené svaly, zlepšuje chuť, spánek a náladu. Není divu, že fyziologický účinek sauny je velmi prospěšný i při léčbě mnoha chronických onemocnění. Sauna pomáhá při léčbě zánětlivých onemocnění nosu a krku a chronické bronchitidy.

Weitere Informationen
Turecká parní lázeň (hammam)

Turecká parní lázeň (hammam)

Turecká parní lázeň (hammam) se liší od finské a ruské sauny svým působením a složením. Zbavuje organismus škodlivých produktů a toxinů, které se v něm nahromadily, a navíc jej omlazuje. Turecká parní lázeň má lavice a vyhřívané podlahy, ale základní charakteristickou vlastností, kterou se odlišuje od jiných saun, je to, že je tam vysoká vlhkost, která dosahuje až 85 %, a teplota vzduchu v průměru dosahuje 50 stupňů. Procedura hammam začíná prohříváním na kamenných lavicích, které jsou poměrně horké. Na nich je třeba ležet půl hodiny. V tu dobu se člověk začíná silně potit a organismus se zbavuje škodlivých produktů, které se nahromadily v povrchových vrstvách pokožky.

Turecká parní lázeň je velmi prospěšná při revmatismu, onemocněních dýchacích orgánů a také při některých kožních onemocněních. Aby bylo dosaženo léčebného efektu, přidává se eukalyptus. Díky němu je dosaženo léčebného efektu, to znamená, že nasycená vodní pára s eukalyptem dobře čistí pokožku, zlepšuje kapilární krevní oběh a poté, co se dostane do lidského organismu, má léčebný účinek.

Díky vysoké vlhkosti a teplotě dochází k hydrataci pokožky. Turecká parní lázeň má pozitivní vliv i na vlasy, obzvlášť, jsou-li oslabené. Po takovéto lázni zesílí a jsou maximálně hydratované.

Téměř každá žena má problém s celulitidou. Pokud pravidelně navštěvuje tureckou parní lázeň, může se jít zcela zbavit.

Weitere Informationen
Ruská baňa

Russische Banja

Moderne Art des Saunierens – im Gegensatz zur finnischen Sauna ist in der russischen Banja eine etwas niedrigere Temperatur, jedoch eine weitaus höhere Feuchtigkeit.

Der Dampf entsteht hier durch Begießen erhitzter Steine mit Wasser. Die russische Banja hat wohltuenden Einfluss auf das Immunsystem, das Ausschwemmen von Schadstoffen aus dem Körper uns trägt insgesamt zu einem jugendlichen Aussehen bei.

Weitere Informationen
Relaxační bazén s protiproudem

Relaxační bazén s protiproudem

Protiproudé zařízení je unikátní vynález pro bazény od 15 do 20 m. Takovéto zařízení vytváří "nekonečný bazén" na minimální ploše tím, že poskytuje unikátní možnosti pro postupné zvyšování sportovní zátěže a také pro efektivní ozdravnou masáž proudem vody se vzduchovými bublinami. Protiproudé zařízení vytváří pomocí čerpadel a trysek dva proudy vody s přisátým vzduchem. Jednotryskové protiproudy mají čerpadla s výkonem do 3 kW a průtokem vody do 60 m3/h a vytvářejí počáteční impuls protiproudu do 35 kg za ms.

Dvoutryskové protiproudy mají čerpadla s výkonem do 4 kW a průtokem vody do 78 m3/h a vytvářejí počáteční impuls protiproudu do 50 kg za ms. Když člověk překonává sílu protiproudu, překonává stejnou zátěž jako při plavání na dlouhé vzdálenosti. Bezchlórová dezinfekce vody, naprostá absence nepříjemného zápachu chlóru, podráždění očí a pokožky, suchosti a lámavosti vlasů a jiných problémů, souvisejících s chemickou úpravou vody, umožňuje komfortní plavání v našem bazénu. Přírodní úprava vody, která se provádí v bazénu našeho komplexu, umožňuje lidem, kteří trpí astmatem a alergickými problémy, komfortní plavání bez negativních následků.

Weitere Informationen
Vířivka (whirlpool)

Vířivka (whirlpool)

Blahodárná kombinace vzduchu a vody může tělu poskytnout velké potěšení. Velké množství malých bublinek jemně masíruje pokožku, uvolňuje svaly a uklidňuje nervový systém. Intenzivní proud navíc masíruje určité tělesné partie a zlepšuje krevní oběh. Po těžkém dni nebo těžkém ránu vás vířivka s hydromasáží uvolní a obnoví vaše síly. Pohodlně se v ní sedí i leží, je dostatečně hluboká, což umožňuje správně rozdělit působení proudů vzduchu a vody. Vířivka vás krásně naladí a zlepší váš zdravotní stav.

Weitere Informationen
Kneippbad

Kneippbad

eines der hydrotherapeutischen Anwendungen, die von Sebastian Kneipp entdeckt wurde. Dieser schuf ein integriertes System zur natürlichen Heilung, das Hydrotherapie, Bewegung, Ernährung und natürlichen Lebensstyl vereint. Das Kneippbad setzt sich aus zwei Becken zusammen und beruht auf dem Wechsel vom kalten und warmen Wasser. In einem Becken beträgt die Wassertemperatur bis 40 ºC und in dem anderen ungefähr 12 ºC. Der Patient spaziert ungefähr eine Minute in dem warmen Wasser und dann wechselt er für ungefähr 5 Sekunden ins kalte Wasser. Dieser Zyklus wird mehrmals wiederholt. Zuletzt soll man im kalten Wasser spazieren und dann die Beine abtrocknen. Die wesentliche Wirkung dieser Anwendung besteht in der besseren Durchblutung der Beine, in verbessertem Stoffwechsel und Blutkreislauf. Es hilft bei Kopfschmerzen, geringer Beindurchblutung, verbessert den Blutkreislauf und führt zur Abhärtung.

Weitere Informationen
Aqua ThermoJet

Trockene Massagewanne Aqua ThermoJet

Die entspannende Komfortmassage verläuft auf einem Massage-Wasserbett mit eindrucksvol-lem Design und angenehm temperierten Wasser. Es handelt sich um eine Massage des ganzen Körpers durch eine Strom warmen Wassers, der auf eine flexible Membrane auftrifft. Diese moderne Art der Massage verringert die Muskelspannung und trägt zur besseren Ge-samtdurchblutung des Körpers bei.

Weitere Informationen
Floating

Floating

Floating (z anglického float — plavat na povrchu) se provádí ve speciálním floating tanku s novou technologií. Floating tank je malý, před světlem a zvukem chráněný tank s nasyceným roztokem anglické soli, který udržuje tělo na hladině. Teplota roztoku je trvale udržována na úrovni teploty lidského těla a díky absenci působení vnějších stimulů (gravitace, světlo, zvuk, tepelné a taktilní podněty) tělo a mozek odpočívají. Kompletně se uvolní všechny svaly, zmizí bolest zad a beder, do krve se dostane velké množství endorfinů – hormonů štěstí. Koncentrace kortizolu – stresového hormonu – se naopak podstatně sníží. Za necelých 30 minut vám floating nabídne více odpočinku, než několik hodin spánku. Po floatingu mizí stres, úzkost, deprese. Nálada je klidná a vyrovnaná. Uvolnění a dobrá nálada trvá ještě několik dnů po proceduře. K prohloubení a stabilizaci efektu se doporučuje 5-10 procedur floatingu.

Weitere Informationen
HARMONY MEDIQ

Vanový box HARMONY MEDIQ

Vanový box Harmony Mediq je maximálně promyšlený fyzioterapeutický komplex, univerzální kombinace estetických a ozdravných procedur. Široké spektrum funkcí umožňuje sestavení unikátních individuálních programů na základě potřeb klientů. Vanový box je určen jak pro procedury redukující hmotnost a celulitidu a zlepšující tonus pokožky, tak i pro hlubokou relaxaci, regeneraci po fyzických úrazech a prevenci různých onemocnění. Pečlivě promyšlená konstrukce a širší prodloužené ergonomické lůžko umožňují klientovi se pohodlně položit a specialistům zajišťují volný přístup k jakékoliv strany vanového boxu.

Základní procedury ve vanovém boxu

 • Procedura napařování (parní a/nebo infrasauna)
  Parní sauna. Jemná teplá mlha pečlivě obalí tělo vlhkostí, čímž spustí proces detoxikace organismu, zlepší krevní oběh a napomůže průniku nejcennějších minerálů a vitamínů do povrchových vrstev pokožky. Infrasauna. Jedna z nejúčinnějších metod tepelné terapie. Tepelné vlny pronikají hluboko do těla a prohřívají organismus v maximálně komfortních podmínkách. Infrasauna uvolní svaly, pomůže efektivně se zbavit nadváhy, je skvělou prevencí srdečních a cévních onemocnění a onemocnění horních cest dýchacích.
 • VICHY sprcha. Léčivá VICHY sprcha je právem považována za jednu z nejlepších ozdravných procedur ve vodoléčbě. Kapky vody narážejí na tělo, čímž masírují problémové partie, korigují kontury těla a odstraňují svalové napětí. V závislosti na zvoleném režimu VICHY sprchy lze spustit procesy omlazení, léčit celulitidu a sezónní deprese.
 • Hydroterapeutická procedura ve vaně s hydro- a aeromasáží. Existuje ještě jeden efektivní způsob, jak využít léčivých vlastností vody. Silné proudy vody bezbolestně masírují problémové partie těla, přičemž vrací pokožce měkkost a pružnost. Tisíce malých vzduchových bublinek hladí kůži, uklidňují nervový systém, odstraňují bolest a svalové napětí.
 • Celotělový peeling. Tento rituál zajistí výživu, hydrataci a lepší elastičnost pokožky. Použití různé kosmetiky nabízí specialistům nekonečné možnosti. Extrakty z manga a papáji přenesou klienta do horkých tropů a směs orientálního koření vám pomůže se ponořit do tajemného světa snů a fantazií.
 • Zábal s použitím kosmetických tělových masek. Příjemná a efektivní procedura zaměřená na vitalizaci organismu a odstranění jak kosmetických, tak i zdravotních problémů. Jen několik každoročních zábalů zabrání opakovanému vzniku celulitidy, přičemž pokožka zůstane elastická, zářivá a zdravá.
 • Olejová masáž. Jeden z nejlepších způsobů zotavení a relaxace. Ergonomické lůžko a speciální konstrukce vanového boxu umožňují specialistovi provádět různé druhy masáží s maximálním komfortem.
 • Péče o obličej během tělových procedur. Během procedury může specialista provést nezbytnou péči o pokožku obličeje. 
 • Podvodní ruční sprchová masáž. Hydromasáž prováděná pomocí řízeného proudu vody pomáhá zlepšit stav pokožky, povrchových svalových vrstev a vnitřních orgánů. Procedura má rovněž relaxační a vitalizační účinek. 
Weitere Informationen

Péče o tělo

Neo Qi

Tělové SPA zábaly - BODY BASE

 • zábal s aromatickým černým bahnem a medem
 • zábal s mořskými řasami
 • zábal se zeleným čajem
 • medový zábal
 • čokoládový zábal
 • olejový zábal
Weitere Informationen
Aromatická koupel

Aromatická koupel

Jako přísady se mohou používat různé kombinace bylinných výtažků. Koupel se používá k relaxaci, odstranění nervového napětí, při stresu, k posílení nervové a oběhové soustavy. Je efektivní při neurózách, nespavosti, onemocnění dýchacích orgánů, při suché a problematické pokožce, jako prevence tromboflebitidy, při onemocněních pohybového aparátu, bolestech kloubů a kocovině. Aromatický olej se vybírá vždy individuálně. Léčebného efektu pro celý lidský organismus se dosahuje díky vdechování odpařených éterických olejů a průniku skrz póry pokožky. Koupel má relaxační, stimulační a posilující účinek v závislosti na druhu přísady.
 

Weitere Informationen
Masáže

Masáže

 • Aromatická
 • Medová masáž
 • Thajská

 

Weitere Informationen
Fitness

Vibrační plošina pro formování štíhlé postavy

Stačí si jen stoupnout na trenažér s trochu pokrčenými koleny a spustit program. Vibrační plošina rychle a efektivně tvaruje ideální postavu a snižuje nadváhu, pomáhá při léčbě bolestí zad a kloubů, zlepšuje krevní oběh a koordinaci. Doporučuje se postupné zvyšování zátěže na organismus volbou příslušného programu. Efekt se projeví již po pěti procedurách. Zaznamenána vysoká efektivita při prevenci chronických urologických a gynekologických onemocnění.

Weitere Informationen
Solarium

Solarium

Das Solarium vermag zu jeder Jahreszeit eine schön gebräunte Haut zu gewährleisten. Mittels eines Aufenthalts im Solarium können manche Hautkrankheiten wie Schuppenflechte oder Akne gelindert werden.

Weitere Informationen

Karlsbad Quellen

Karlovarské prameny

Karlovarské minerální prameny tvoří  základ karlovarské lázeňské léčby a patří k nejúčinnějším léčebným minerálním pramenům na světě . Každý z těchto pramenů vyvěrá ze země při různé teplotě a s různým obsahem oxidu uhličitého, má své vlastní jméno a číslo a nachází se v jedné z pěti kolonád. 

 • Sadová kolonáda 
 • Mlýnská kolonáda 
 • Tržní kolonáda 
 • Zámecká kolonáda 
 • Vřídelní kolonáda 
 Pramen Vřídlo  73,4°C  Vřídelní kolonáda
 Pramen Karla IV.  61,7°C  Tržní kolonáda
 Dolní Zámecký pramen  52,9°C  Tržní kolonáda
 Horní Zámecký pramen  53,6°C  Zámecké lázně
 Tržní pramen  64,7°C  Tržní kolonáda
 Mlýnský pramen  58,6°C  Mlýnská kolonáda
 Rusalčin pramen  60,4°C  Mlýnská kolonáda
 Pramen knížete Václava I.  66,1°C  Mlýnská kolonáda
 Pramen knížete Václava II.  64,5°C  Mlýnská kolonáda
 Libušin pramen  63,4°C  Mlýnská kolonáda
 Skalní pramen  47,1°C  Mlýnská kolonáda
 Pramen Svobody  63,2°C  vlastní altán pramene
 Sadový pramen  42,8°C  hala Sadového pramene
 Pramen Štěpánka  14,4°C  vlastní altán pramene
 Pramen Hadí  30 °C  Sadová kolonáda
Weitere Informationen

Lassen Sie sich in dem luxuriösen Milieu eines der am besten ausgestatteten Hotels von Karlovy Vary (Karlsbad) verwöhnen.

Online-BuchungKontaktieren sie uns