Spa Hotel Ulrika Karlovy Vary Spa Hotel Ulrika Karlovy Vary

7 tipů na výlet v Karlových Varech

 
OZON
CLEAN
30
let

Vyhlídka Petra Velikého

Název je podle události z roku 1712, kdy na základě sázky vyjel do těchto míst na neosedlaném koni ruský car Petr I. Dnes je z ní nádherný výhled na zákrut řeky Teplá a lázeňské budovy.

Délka: 1,3 km, méně náročná.

Svatošské skály

Dosahují výšky 50m. Kolem skal vznikla v minulosti řada bájí a pověstí o Janu Svatošovi a zkamenělé svatbě. Dominantou je dřevěný houpací most. V místě je také občerstvení v zahradní restauraci.

Délka: 7,8 km, středně náročná.

Goethova vyhlídka

Nejstarší vyhlídka v Karlových Varech. Původně se jmenovala Rozhledna korunní princezny Stefanie. Podle německého spisovatele Goethe, který sem často chodíval na vycházky, se rozhledna nazývá od šedesátých let 20.st. 

Délka: 2,9 km, středně náročná.

Japonská zahrada

Unikátní přírodní chrám. Kamenná japonská zenová zahrada je postavena na kruhovém půdorysu s vnitřním obloukem, symbolizujícím principy jin a jang. 
Nachází se v parku nedaleko památník Bethovenu.

Délka: 2,2 km, méně náročná.

Vítkova hora + letiště Karlovy Vary

Dnešní Vítkovka byla postavena roku 1932 současně s karlovarským letištěm, které nabízí: vyhlídkové a romantické lety, lety balónem, akrobatický let letadlem atd.

Délka: 5,7 km, středně náročná.

Linhart Karlovy Vary

Areál se nachází u výletní restaurace svatý Linhart nedaleko Doubí u Karlových Varů. Nabízí tři obory s jeleny, daňky a divokými prasaty. V místě je kaple sv. Linharta a zbytky kostela. V korunách stromů je přírodní lanové centrum a vyhlídkové domky. 

Délka: 3,8 km, středně náročná.

Farma Hory

Mezi Karlovými Vary a Loktem, v obci Hory, najdete agroturistický areál, který je obklopený rozlehlou oborou s daňčí, jelení a mufloní zvěří. Kromě příjemné restaurace nabízí Farma Hory také jezdecký areál s možností bohatého vyžití a rybaření. Užijte si příjemný pobyt uprostřed krásné přírody mezi zvířaty.

Délka:11,9 km, náročná.

Nechte se hýčkat v luxusním prostředí v jednom z nejvybavenějších hotelů v Karlových Varech.

rezervovat onlinekontaktujte nás