Spa Hotel Ulrika Karlovy Vary Spa Hotel Ulrika Karlovy Vary

Spa & wellness

 
OZON
CLEAN
30
let

Relax a péče

Spa & wellness

Moderní wellness centrum s plaveckým sportovním bazénem a  masážním bazénkem (vybudováno v roce 2018). Potěší Vás i nový aquakomplex, který zahrnuje: relaxační bazén s protiproudem a lagunou, vířivku s barevnou terapií, Kneippův chodník, 4 typy saun - finská sauna, ruská baňa, infrasauna, (turecká parní lázeň- momentálně mimo provoz), relaxační lehátka (u plaveckého bazénu vyhřívaná), masáž lávovými kameny, medová masáž, aromatické masáže, reflexní masáž plosky nohou (foot massage), baňkování, suchá masážní vana Aqua ThermoJet, multifunkční SPA kapsule Neo-Qi Mediq, masážní stůl Neo-Qi Bodybase, fitness sál s rehabilitačním vybavením Kinesis®One, jakož i velký výběr zábalů a dalších zajímavých lázeňských procedur.

Naše wellness centrum vám umožní dosáhnout efektivního zotavení a obnovení přirozené rovnováhy duše a těla na nejvyšší úrovni. Kombinování různých režimů aqua-termálního komplexu, jakož i velký výběr zábalů a ostatních lázeňských procedur nám umožňuje sestavení individuálního programu.

Běžné procedury přeměníme ve speciální rituál, který vás naplní neopakovatelnými emocemi a životní energií.Již uvedené detoxikační programy jsou doplněny přístroji pro lymfodrenáž, Hydrocolonem (střevní výplach), jakož i přístroji pro estetickou medicínu. Kromě komplexní lázeňské léčby se v sanatoriu plánuje použití specializovaných diagnostických a léčebných programů. Všechny léčebné a lázeňské procedury se provádějí v jedné budově sanatoria.

Provozní doba

Bazény: pondělí - neděle 8:00 - 21:00 hodin.
Sauny: pondělí - neděle 15:00 - 21:00 hodin.
Procedury: pondělí - sobota 9:00 – 17:00 hodin.

 

Wellness

Wellness

Finská sauna

Finská sauna

Finská sauna stimuluje činnost srdce a cév, zlepšuje cirkulaci krve v pokožce a svalech, srdce bije intenzivněji, zvyšuje se tepová frekvence. Zlepšuje se činnost žláz s vnitřní sekrecí, které regulují funkci všech orgánů a systémů. Látková výměna je intenzivnější, lépe se štěpí bílkoviny, tuky, sacharidy a mikroprvky. Saunová procedura doslova probudí celý organismus, tonizuje pokožku a zlepšuje schopnost její termoregulace, zlepšuje se její prokrvení, mění se k lepšímu zdravotní stav a nálada člověka. Horký vzduch s vodní párou dráždí nervová zakončení na pokožce a "spouští" reflexně různé fyziologické mechanismy reakce. Pokožka se zahřívá, roztahují se kožní kapiláry, výrazně se zvyšuje pocení. Poté odchází z organismu škodlivé produkty rozpadu, které se vytvořily v důsledku látkové výměny. Zároveň se zlepšuje výměna vody a soli. Z organismu je vyloučena kyselina mléčná – příčina fyzické únavy, zvyšuje se reaktivita a roztažnost svalů.

Finská sauna odstraňuje únavu, uvolňuje unavené svaly, zlepšuje chuť, spánek a náladu. Není divu, že fyziologický účinek sauny je velmi prospěšný i při léčbě mnoha chronických onemocnění. Sauna pomáhá při léčbě zánětlivých onemocnění nosu a krku a chronické bronchitidy.

Více informací
Turecká parní lázeň (hammam)

Turecká parní lázeň (hammam)

(Momentálně mimo provoz)

Turecká parní lázeň (hammam) se liší od finské a ruské sauny svým působením a složením. Zbavuje organismus škodlivých produktů a toxinů, které se v něm nahromadily, a navíc jej omlazuje. Turecká parní lázeň má lavice a vyhřívané podlahy, ale základní charakteristickou vlastností, kterou se odlišuje od jiných saun, je to, že je tam vysoká vlhkost, která dosahuje až 85 %, a teplota vzduchu v průměru dosahuje 50 stupňů. Procedura hammam začíná prohříváním na kamenných lavicích, které jsou poměrně horké. Na nich je třeba ležet půl hodiny. V tu dobu se člověk začíná silně potit a organismus se zbavuje škodlivých produktů, které se nahromadily v povrchových vrstvách pokožky.

Turecká parní lázeň je velmi prospěšná při revmatismu, onemocněních dýchacích orgánů a také při některých kožních onemocněních. Aby bylo dosaženo léčebného efektu, přidává se eukalyptus. Díky němu je dosaženo léčebného efektu, to znamená, že nasycená vodní pára s eukalyptem dobře čistí pokožku, zlepšuje kapilární krevní oběh a poté, co se dostane do lidského organismu, má léčebný účinek.

Díky vysoké vlhkosti a teplotě dochází k hydrataci pokožky. Turecká parní lázeň má pozitivní vliv i na vlasy, obzvlášť, jsou-li oslabené. Po takovéto lázni zesílí a jsou maximálně hydratované.

Téměř každá žena má problém s celulitidou. Pokud pravidelně navštěvuje tureckou parní lázeň, může se jít zcela zbavit.

Více informací
Ruská baňa

Ruská baňa

Moderní způsob saunování - oproti finské sauně je v ruské bani o něco nižší teplota, ale mnohem vyšší vlhkost.

Pára zde vzniká poléváním rozžhavených kamenů vodou.

Ruská báňa má příznivý vliv na imunitní systém a odplavování nečistot z těla.

Více informací
Relaxační bazén s protiproudem

Relaxační bazén s protiproudem

Protiproudé zařízení je unikátní vynález pro bazény od 15 do 20 m. Takovéto zařízení vytváří "nekonečný bazén" na minimální ploše tím, že poskytuje unikátní možnosti pro postupné zvyšování sportovní zátěže a také pro efektivní ozdravnou masáž proudem vody se vzduchovými bublinami. Protiproudé zařízení vytváří pomocí čerpadel a trysek dva proudy vody s přisátým vzduchem. Jednotryskové protiproudy mají čerpadla s výkonem do 3 kW a průtokem vody do 60 m3/h a vytvářejí počáteční impuls protiproudu do 35 kg za ms.

Dvoutryskové protiproudy mají čerpadla s výkonem do 4 kW a průtokem vody do 78 m3/h a vytvářejí počáteční impuls protiproudu do 50 kg za ms. Když člověk překonává sílu protiproudu, překonává stejnou zátěž jako při plavání na dlouhé vzdálenosti. Bezchlórová dezinfekce vody, naprostá absence nepříjemného zápachu chlóru, podráždění očí a pokožky, suchosti a lámavosti vlasů a jiných problémů, souvisejících s chemickou úpravou vody, umožňuje komfortní plavání v našem bazénu. Přírodní úprava vody, která se provádí v bazénu našeho komplexu, umožňuje lidem, kteří trpí astmatem a alergickými problémy, komfortní plavání bez negativních následků.

Více informací
Vířivka (whirlpool)

Vířivka (whirlpool)

Blahodárná kombinace vzduchu a vody může tělu poskytnout velké potěšení. Velké množství malých bublinek jemně masíruje pokožku, uvolňuje svaly a uklidňuje nervový systém. Intenzivní proud navíc masíruje určité tělesné partie a zlepšuje krevní oběh. Po těžkém dni nebo těžkém ránu vás vířivka s hydromasáží uvolní a obnoví vaše síly. Pohodlně se v ní sedí i leží, je dostatečně hluboká, což umožňuje správně rozdělit působení proudů vzduchu a vody. Vířivka vás krásně naladí a zlepší váš zdravotní stav.

Více informací
Kneippův chodník

Kneippův chodník

jedna z vodoléčebných procedur, kterou objevil Sebastian Kneipp. Vytvořil integrovaný systém přirozeného léčení, které zahrnuje vodoléčbu, tělesný pohyb, stravování a přirozený životní styl. Kneippův chodník se skládá ze dvou nádrží, střídání studené a teplé vody. V jedné nádrži je voda o teplotě až 40 st. C, ve druhé asi 12 st. C Pacient prochází se nádrží s teplou vodou přibližně po dobu jedné minuty a pak asi 5 vteřin se prochází s nádrží se studenou vodou. Tento cyklus se několikrát opakuje. Poslední musí být pohyb ve studené vodě a poté následuje otření nohou dosucha. Hlavní účinek této procedury je zlepšení prokrvení nohou, zlepšení celkového metabolismu a krevního oběhu pomáhá při bolestech hlavy, prokrvení nohou, zlepšuje krevní oběh, vede k otužování.

Více informací
Aqua ThermoJet

Aqua ThermoJet

Komfortní relaxační masáž probíhá na masážním vodním lůžku s působivým designem a příjemně temperovanou vodou. Jedná se o masírování celého těla proudem teplé vody narážející na pružnou membránu.

Tento moderní způsob masáže snižuje svalové napětí a přispívá k celkovému prokrvení těla.

Více informací
Floating

Floating

Floating (z anglického float — plavat na povrchu) se provádí ve speciálním floating tanku s novou technologií. Floating tank je malý, před světlem a zvukem chráněný tank s nasyceným roztokem anglické soli, který udržuje tělo na hladině. Teplota roztoku je trvale udržována na úrovni teploty lidského těla a díky absenci působení vnějších stimulů (gravitace, světlo, zvuk, tepelné a taktilní podněty) tělo a mozek odpočívají. Kompletně se uvolní všechny svaly, zmizí bolest zad a beder, do krve se dostane velké množství endorfinů – hormonů štěstí. Koncentrace kortizolu – stresového hormonu – se naopak podstatně sníží. Za necelých 30 minut vám floating nabídne více odpočinku, než několik hodin spánku. Po floatingu mizí stres, úzkost, deprese. Nálada je klidná a vyrovnaná. Uvolnění a dobrá nálada trvá ještě několik dnů po proceduře. K prohloubení a stabilizaci efektu se doporučuje 5-10 procedur floatingu.

Více informací
HARMONY MEDIQ

Vanový box HARMONY MEDIQ

Vanový box Harmony Mediq je maximálně promyšlený fyzioterapeutický komplex, univerzální kombinace estetických a ozdravných procedur. Široké spektrum funkcí umožňuje sestavení unikátních individuálních programů na základě potřeb klientů. Vanový box je určen jak pro procedury redukující hmotnost a celulitidu a zlepšující tonus pokožky, tak i pro hlubokou relaxaci, regeneraci po fyzických úrazech a prevenci různých onemocnění. Pečlivě promyšlená konstrukce a širší prodloužené ergonomické lůžko umožňují klientovi se pohodlně položit a specialistům zajišťují volný přístup k jakékoliv strany vanového boxu.

Základní procedury ve vanovém boxu

 • Procedura napařování (parní a/nebo infrasauna)
  Parní sauna. Jemná teplá mlha pečlivě obalí tělo vlhkostí, čímž spustí proces detoxikace organismu, zlepší krevní oběh a napomůže průniku nejcennějších minerálů a vitamínů do povrchových vrstev pokožky. Infrasauna. Jedna z nejúčinnějších metod tepelné terapie. Tepelné vlny pronikají hluboko do těla a prohřívají organismus v maximálně komfortních podmínkách. Infrasauna uvolní svaly, pomůže efektivně se zbavit nadváhy, je skvělou prevencí srdečních a cévních onemocnění a onemocnění horních cest dýchacích.
 • VICHY sprcha. Léčivá VICHY sprcha je právem považována za jednu z nejlepších ozdravných procedur ve vodoléčbě. Kapky vody narážejí na tělo, čímž masírují problémové partie, korigují kontury těla a odstraňují svalové napětí. V závislosti na zvoleném režimu VICHY sprchy lze spustit procesy omlazení, léčit celulitidu a sezónní deprese.
 • Hydroterapeutická procedura ve vaně s hydro- a aeromasáží. Existuje ještě jeden efektivní způsob, jak využít léčivých vlastností vody. Silné proudy vody bezbolestně masírují problémové partie těla, přičemž vrací pokožce měkkost a pružnost. Tisíce malých vzduchových bublinek hladí kůži, uklidňují nervový systém, odstraňují bolest a svalové napětí.
 • Celotělový peeling. Tento rituál zajistí výživu, hydrataci a lepší elastičnost pokožky. Použití různé kosmetiky nabízí specialistům nekonečné možnosti. Extrakty z manga a papáji přenesou klienta do horkých tropů a směs orientálního koření vám pomůže se ponořit do tajemného světa snů a fantazií.
 • Zábal s použitím kosmetických tělových masek. Příjemná a efektivní procedura zaměřená na vitalizaci organismu a odstranění jak kosmetických, tak i zdravotních problémů. Jen několik každoročních zábalů zabrání opakovanému vzniku celulitidy, přičemž pokožka zůstane elastická, zářivá a zdravá.
 • Olejová masáž. Jeden z nejlepších způsobů zotavení a relaxace. Ergonomické lůžko a speciální konstrukce vanového boxu umožňují specialistovi provádět různé druhy masáží s maximálním komfortem.
 • Péče o obličej během tělových procedur. Během procedury může specialista provést nezbytnou péči o pokožku obličeje. 
 • Podvodní ruční sprchová masáž. Hydromasáž prováděná pomocí řízeného proudu vody pomáhá zlepšit stav pokožky, povrchových svalových vrstev a vnitřních orgánů. Procedura má rovněž relaxační a vitalizační účinek. 
Více informací

Péče o tělo

Neo Qi

Tělové SPA zábaly - BODY BASE

 • zábal s aromatickým černým bahnem a medem
 • zábal s mořskými řasami
 • zábal se zeleným čajem
 • medový zábal
 • čokoládový zábal
 • olejový zábal
Více informací
Ošetření kosmetikou ALQVIMIA

Ošetření kosmetikou ALQVIMIA

Jen pro náš hotel byly vytvořeny dva zcela originální rituály věčného mládí s použitím španělské kosmetiky ALQVIMIA, která je založena na starodávném alchymickém umění a tradiční aromaterapii.

Rituál pro dámy: ULRIKA
Zahrnuje ošetření obličeje a těla, kdy pokožka vypadá dokonale hydratovaná a tonizovaná díky své alchymistické směsi nejčistších přírodních aktivních složek. Rituál vás zahalí do oblaku dokonalého klidu.

Rituál pro pány: GOETHE
Na tomto světě je jen málo míst, kde můžete snadno najít klid, mír, krásu a zdraví. Toto holistické zacházení je navrženo tak, aby rozpouštělo stres a obklopilo vás aurou vzácného druhu hluboké a duševní pohody.

Více informací
Aromatická koupel

Aromatická koupel

Jako přísady se mohou používat různé kombinace bylinných výtažků. Koupel se používá k relaxaci, odstranění nervového napětí, při stresu, k posílení nervové a oběhové soustavy. Je efektivní při neurózách, nespavosti, onemocnění dýchacích orgánů, při suché a problematické pokožce, jako prevence tromboflebitidy, při onemocněních pohybového aparátu, bolestech kloubů a kocovině. Aromatický olej se vybírá vždy individuálně. Léčebného efektu pro celý lidský organismus se dosahuje díky vdechování odpařených éterických olejů a průniku skrz póry pokožky. Koupel má relaxační, stimulační a posilující účinek v závislosti na druhu přísady.
 

Více informací
Masáže

Masáže

 • Aromatická masáž
 • Medová masáž
 • Klasická masáž
 • Masáž lávovými kameny

 

Více informací
Solárium

Solárium

je zařízení, které využívá krátkovlnné infračervené teplo, díky němuž se můžete opalovat mnohem bezpečněji než na slunci.
Infračervené teplo zvyšuje metabolickou aktivitu buněk, stimuluje produkci vitaminu D v pokožce, posiluje imunitní systém a působí proti depresím. 

Více informací

Karlovarské prameny

Karlovarské prameny

Karlovarské minerální prameny tvoří  základ karlovarské lázeňské léčby a patří k nejúčinnějším léčebným minerálním pramenům na světě . Každý z těchto pramenů vyvěrá ze země při různé teplotě a s různým obsahem oxidu uhličitého, má své vlastní jméno a číslo a nachází se v jedné z pěti kolonád. 

 • Sadová kolonáda 
 • Mlýnská kolonáda 
 • Tržní kolonáda 
 • Zámecká kolonáda 
 • Vřídelní kolonáda 
 Pramen Vřídlo  73,4°C  Vřídelní kolonáda
 Pramen Karla IV.  61,7°C  Tržní kolonáda
 Dolní Zámecký pramen  52,9°C  Tržní kolonáda
 Horní Zámecký pramen  53,6°C  Zámecké lázně
 Tržní pramen  64,7°C  Tržní kolonáda
 Mlýnský pramen  58,6°C  Mlýnská kolonáda
 Rusalčin pramen  60,4°C  Mlýnská kolonáda
 Pramen knížete Václava I.  66,1°C  Mlýnská kolonáda
 Pramen knížete Václava II.  64,5°C  Mlýnská kolonáda
 Libušin pramen  63,4°C  Mlýnská kolonáda
 Skalní pramen  47,1°C  Mlýnská kolonáda
 Pramen Svobody  63,2°C  vlastní altán pramene
 Sadový pramen  42,8°C  hala Sadového pramene
 Pramen Štěpánka  14,4°C  vlastní altán pramene
 Pramen Hadí  30 °C  Sadová kolonáda
Více informací

Nechte se hýčkat v luxusním prostředí v jednom z nejvybavenějších hotelů v Karlových Varech.

rezervovat onlinekontaktujte nás