Spa Hotel Ulrika Karlovy Vary Spa Hotel Ulrika Karlovy Vary

Medical centrum

 
OZON
CLEAN
30
let

Lékařské lázeňské procedury

Medical centrum Hotelu Ulrika nabízí hostům, pod dohledem lázeňského lékaře, komplexní balíček lázeňských procedur: minerální termální prameny, balneoterapie s použitím horkých termálních pramenů, elektroléčba, fototerapie, laserová terapie, lymfodrenáž, rázová vlna proti bolesti, Hydrocolon (střevní výplach), tělové lázeňské zábaly, rašelinové obklady a zábaly, laserová léčba urologických a gynekologických onemocnění, léčebný tělocvik, manuální terapie, ozonoterapie, pneumopunktura, podvodní, cirkulační, kontrastní a ledová sprcha, automatizované suché uhličité koupele, floating, detoxikační programy, různé druhy masáží a nejmodernější kosmetické procedury.

Hosté mají k dispozici novou prostornou čekárnu pro klienty, recepci pro rozpis procedur, prostorné ordinace lékařů a obslužného personálu, místnosti pro procedury a masáže, fitness sál, oddělení kosmetologie a estetické medicíny. Jsou zde také nainstalována zcela nová zařízení – kryokomory s unikátní německou technologií, laser, automatizované suché uhličité koupele, inhalační místnosti, detoxikační vanové boxy, zařízení pro estetickou medicínu, jakož i celé spektrum nejdokonalejších přístrojů pro fyzioterapii, diagnostiku a balneologii.

V Medical centru se budou používat unikátní metody léčby chronické bolesti na přístrojích pro radiofrekvenční terapii, vysoce induktivní magnetoterapii, terapii rázovou vlnou, jakož i pro vysokofrekvenční laserové záření. Ve všech místnostech Medical centra a prostorách pro vodoléčbu funguje nejnovější systém nucené ventilace zajišťující klientům komfortní pobyt.

Provozní doba

Bazény: pondělí - neděle 8:00 - 21:00 hodin.
Sauny: pondělí - neděle 15:00 - 21:00 hodin.
Procedury: pondělí - sobota 9:00 – 17:00 hodin.

Best medical hotel

Fyzioterapie

Laserová léčba

Laserová léčba urologických a gynekologických onemocnění

tato léčba je zaměřena na efektivní prevenci a léčbu širokého spektra gynekologických a urologických onemocnění, rehabilitaci po zánětlivých onemocnění pánevních orgánů, léčbu syndromu menopauzy.

Více informací
Rázová vlna

Rázová vlna

rázové vlny jsou vysokoenergetické zvukové vlny, které přirozeně vznikají. Dnes se v medicíně s úspěchem používají k léčbě bolesti pohybového aparátu. Mezi hlavní účinky rázové vlny patří biostimulace, urychlení procesu hojení, zrychlení metabolismu, zlepšení krevního oběhu a stimulace tvorby nových cév. Poškozená tkáň tak rychleji regeneruje. S úspěchem se používá při léčbě úporných bolestí šlach, bolestí ramen, loktů, zejména patní ostruhy.

Kontraindikace: gravidita, krevní onemocnění, užívání antikoagulačních  léků, akutní  záněty, polyneuropatická oblast, léčba kortisonem, maligní onemocnění, kardiostimulátory, stimulace růstu kostí, okluzivní vaskulární onemocnění, přítomnost infekce, kovové implantáty, aplikace nad očima, reprodukční orgány, trombózy.

Více informací
Magnetoterapie - cílená

Magnetoterapie - cílená

pro terapeutické učely využívá obecné učinky elektomagnetického pole. Základní vlastností PMP jsou dány především intenzitou a indikací.
Dle frekvence je magnetoterapie dělena na nízkofrekvenční a vysokofrekvenční. Aplikuje se nízkofrekvenční, formou plochých a prstencových aplikatorů.

Indikace - fraktury, paklouby, degenerativní a zánětl. onemocnění, záněty, funkční poruchy pohybového sytému.

Účinky magnetického pole - ovlivnění látkové výměny bb. , zlepšení prokrvení, myorelaxaci - uvolnění koster, svalstva, analgetický účinek protizánětlivý a protiedemový.

Kontraindikace: gravidita, kardiostimulátor, onkologická onemocnění, virové a bakteriální onemocnění, TBC, krvácivé stavy.

Více informací
Radiofrekvence

Radiofrekvence

Radiofrekvence patří mezi novější dermatologické přístrojové metody, která v podstatě používá energii v radiofrekvenčním spektru k zahřátí tkáně a ablaci tkáně. Lze ji aplikovat na tělo nebo obličej. Stimuluje přirozenou obnovu kolagenu pokožky, což vede k hladší, pevnější a mladší kůži.

Více informací
Ultrazvuk

Ultrazvuk

je akustické vlnění, jehož frekvence leží nad hranicí slyšitelnosti lidského ucha.

Léčebné účely: hluboký tepelný účinek, tišení bolesti,uvolnění dlouhotrvajícícho svalového napětí, zvýšení lokálního prokrvení, metabolismu, používá se především u kloubních a nervových zánětů.

Více informací
Lymfodrenáž - přístrojová

Lymfodrenáž - přístrojová

jedná se o proceduru přístrojovou vakuovou, s použitím masážního přístroje, Touto procedurou dochází ke zlepšení cirkulace krve a lymfy v těle. Lymfodrenáž napomáhá odvádět z těla nežádoucí usazeniny a tekutiny, snižuje bolest a otoky, příznivě působí na kvalitu pokožky, má příznivý vliv na celulitidu, kterou při opakovaném použití redukuje.

Přístroj funguje na podkladě metody pulsujícího podtlaku, dochází k masáži, napínání a roztírání podkožní tkáně

Kontraindikace lymfodrenáže: onkologická onemocnění, akutní bakteriální a virová onemocnění, infekce kůže, mokvavý ekzém, nekompensovaná hypertense, akutní žilní záněty, otoky původu srdce, ledvin, jater, gravidita glaukom, nejasné bolesti břicha, periferní onemocnění tepen, cukrovka, starší lidé nad 65 let.

Více informací
Laserová terapie

Laserová terapie

v rehabilitačním lékařství je jedním z pilířů oboru fyzikální terapie. Používá se ke zmírnění bolesti, relaxace svalových úponů a zlepšení hojivosti. Laser je zvláštní druh světelného záření.

Více informací
Inhalace minerální vody

Inhalace minerální vody

využívá se hlavně u respiračních onemocnění ke zvlhčení sliznice

Více informací
Suchá uhličitá koupel

Suchá uhličitá koupel

základním účinkem koupele je rozšíření všech cév až po vlásečnice. Dochází k dokonalému prokrvení všech orgánů, včetně mozku, okysličenou krví. Důsledkem je povzbuzení imunitního systému a hojivých schopností těla. Působí relaxačně a sedativně, dochází k poklesu krevního tlaku, pulsové frekvence a ulehčení práce srdce.

K proceduře se využívá přírodní plyn z pramenů. Jde o plyn vulkanického původu, který obsahuje 99, 7% C02. Působí vasodilataci a přímo ovlivňuje receptory na kůži, zlepšuje prokrvení, působí protizánětlivě, positivně ovlivňuje funkci ledvin a zmírňuje klimakterické potíže.

Více informací
Oxygenoterapie

Oxygenoterapie

je léčebná a regenerační metoda založená na principu inhalace přiměřených dávek kyslíku po dobu 30-60 min. Používá se při bolestech hlavy, nechutenství, únavě, poruchách spánku, depresích, zrychlení tepové frekvence, terapii zhoubných nádorů, chronického akné, onemocnění plic, průdušek, stresu.

Více informací
Elektroléčba - Endomed

Elektroléčba - Endomed

přistroj, který se indikuje při léčbě akutních i chronických stavů onemocnění vertebrogenního aparátu, kloubů šlach a svalů.Má protibolestivý, prokrvující a protiotokový účinek.

Více informací

Vodoléčebné procedury

Uhličitá koupel

Uhličitá koupel

Teplota koupele je 34 - 35°C. Působení oxidu uhličitého způsobuje roztažení cév v kůži a podkoží, což je vnímáno jako pocit tepla.

Účinek procedury: příznivě ovlivňuje cévní oběh, působí relaxačně a sedativně. Působí rovněž na kožní receptory, snižuje svědivý reflex.

Více informací
Perličková koupel

Perličková koupel + aromatická

pobyt ve vodě ovlivňuje dýchání, funkci žláz s vnitřní sekrecí a povzbuzuje látkovou výměnu. Vodní prostředí pomocí krevního oběhu upravuje funkce centrálního, periferního a vegetativního nervstva, teplá voda snižuje napětí svalů, způsobuje celkovou relaxaci. Perličková koupel využívá speciální zařízení, které se vloží do vany po jejím napuštění, vytváří ve vodě perličky vzduchu s masážním efektem. Teplota vody je 37 ºC.

Více informací
Hydroxer

Hydroxer

Hydromasážní koupel  zlepšuje prokrvení končetin a látkovou výměnu ve tkáních, současně pomáhá při pohybových a neurologických onemocněních. Při koupeli dochází uvolnění svalu,  k prohřátí a relaxaci celého organismu.

Více informací
Podvodní masáž

Podvodní masáž

tato silná tonizační masáž je dokonalou volbou při léčbě různých zdravotních stavů. Pomáhá zlepšovat krevní oběh, proudění lymfy a mikrocirkulace, stimuluje metabolismus, snižuje záněty a bolest, uvolňuje svaly, zvyšuje pružnost kloubů a páteře, zpevňuje pokožku a snižuje množství toxinů a vody nahromaděné v podkoží.

Více informací
Floating

Floating

Floating lze charakterizovat jako pohyb ve vaně, která je naplněna teplou vodou s vysokou salinitou. V 550 litrech je rozpuštěno asi 350 kg soli z mrtvého moře. Vysoká koncentrace soli navozuje pocit beztížného stavu. Teplota vody je okolo 36º C. Floating má uklidňující účinky, příznivě ovlivňuje kožní onemocnění jako je atopický ekzém a lupénka. Díky vysokému množství soli se kůže zvláční a zpomalí se tím i její stárnutí. Významný je relaxační a uklidňující účinek na nervový systém.

Procedura trvá 30 - 60 min. Voda neustále proudí přes systém několika filtrů a bývá prozářena ultrafialovým světlem, tím je zajištěna stálá dezinfekce vody.

Více informací
Rašelinová koupel

Rašelinová koupel

má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, zmírňuje stavy napětí a stresu, posiluje funkci potních žláz. Prokazatelně pozitivní vliv má na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických zánětech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhá při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, uvolňuje stres, upravuje poruchy spánku a regeneruje organismus. Má také výrazné detoxikační vlastnosti. Optimální doba koupele je 20 minut, za tu dobu se léčivý přípravek stačí rovnoměrně rozvrstvit po celém povrchu kůže a proniknout dovnitř. Po koupeli je vhodné strávit asi 30 minut v suchém zábalu v klidu na lůžku.

Více informací
Zubní irigace minerální vodou

Zubní irigace minerální vodou

zubní irigace je masáž dásní vřídelní vodou pod tlakem, má hojivý účinek na sliznice dutiny ústní. Působí léčebně i preventivně proti onemocnění paradontózou. Vedle moderních metod se zdá poněkud historická, ale dosud předepisovaná a účinná v boji proti parodontóze.

Více informací
Skotské střiky

Skotské střiky

střídání horké a studené vody patří mezi vodoléčebné procedury ovlivňující krevní oběh, dýchací sytém, nervový systém, žlázy s vnitřní sekrecí.

Více informací
Detoxikace organismu

Detoxikace organismu – SPLEDNID EAU

Přístroj SPLENDID´eau stimuluje vylučování toxinů z důvodu přítomnosti chemických látek pocházejících z léků, znečištěného životního prostředí a potravin.

Při používání této elektrolytické lázně dochází k pročištění orgánů v těle,  snížení příznaků menopauzy, křečí, kandidóz a kožních problémů. Zvyšuje se vstřebávání živin, obnovuje  se imunitní systém a výrazně se pročišťují játra, ledviny, lymfatický systém  a močové ústrojí. Pročištění organismu zrychluje metabolismus, napomáhá předcházet arterioskleróze, zpomaluje se proces stárnutí a zlepšuje se pružnost pokožky. Princip je založen na vylučování odpadních látek z těla pomocí záporných iontů. Tyto ionty jsou zásadité (alkalické) a přirozeně umožní tělu zbavovat se kyselých odpadů. Kyselé odpadní látky jsou přesně těmi, které v těle způsobují potíže a disfunkce v kloubech, tkáních, svalech i orgánech.

Více informací

Léčba teplem

Parafínový zábal

Parafínový zábal

je zábal ze speciálního vosku získaného z ropy a obohaceného o vitamín E. 
Používá se k léčebným a kosmetickým účelům.

Provádíme parafínové zábaly celého těla a nebo jen rukou.

Více informací
Rašelinový zábal

Rašelinový zábal

mají výbornou detoxikační schopnost. Ta spočívá v jejich dobré absorpční kapacitě, která se děje pomocí iontové výměny, kdy jsou z těla ven odváděny toxiny a zároveň jsou do těla přiváděny důležité minerální látky obsažené v rašelině, která  blahodárně působí na očistu a regeneraci buněk v organismu. Současně přispívají ke zlepšení kvality kůže, která je po terapiích čistá, prokrvená a sametově hladká.

Bahenní zábaly výrazně  zlepšují propustnost kůže a tím připravují pokožku pro lepší absorpci dalších látek. 

Více informací

Masáže

Masáže hotel Ulrika

vynikající prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady, pohody, povzbuzení energie a uvolnění svalstva.

provádíme tyto masáže

  • Klasická masáž celková
  • Klasická masáž částečná
  • Masáž aromatická celková
  • Masáž aromatická částečná
  • Lymfatická masáž ruční
  • Celulitidní masáž se zábalem
  • Reflexní masáž plosky nohou
  • Baňková masáž zad
Více informací

Ostatní

Plynové injekce

jsou podkožní aplikace oxidu uhličitého do akupunkturních bodů. Injekce se používají proti bolesti, pro zlepšení prokrvení a výživy tkání, uvolnění sval. spasmů.

Indikace: bolestivé stavy páteře, kloubů, ischemická choroba srdce, dolních končetin, stavy po infarktu myokardu, poruchy prokrvení a inervace.
Kontraindikace: lokální zánět kůže, krvácivé stavy, strach z injekčních vpichů.

Infračervené záření - Solux

Používá se pro tepelnou terapii při nachlazení, u revmatických onemocnění, neuralgií, infektů typu chřipky, bolestí svalů, zánětů a v kosmetice při péči o poškozenou pokožku.středního ucha, po lékařských zákrocích, při poraněních, jizvách. Při této proceduře se využívá infračervené záření a jeho tepelné působení ke zvýšení obranyschopnosti organismu.

Léčebný tělocvik

je vynikající při poúrazových stavech a chronickém onemocnění pohybového aparátu. Je zaměřena na obnovení rozsahu pohybu v kloubech, posílení a protažení svalů, odstranění bolesti. Jedná se cílené posilování svalového korzetu.

Nechte se hýčkat v luxusním prostředí v jednom z nejvybavenějších hotelů v Karlových Varech.

rezervovat onlinekontaktujte nás