Spa Hotel Ulrika Karlovy Vary Spa Hotel Ulrika Karlovy Vary

Inspirace pro zajímavá místa v Karlových Varech a okolí

 
OZON
CLEAN
30
let

Zajímavá místa v Karlových Varech

Karlovy Vary jsou největším a nejoblíbenějším lázeňským městem v České republice. Dlouholetá tradice lázeňství, bohatý kulturní život, krásná architektura i okolní krajina na soutoku Ohře a Teplé přispěly k tomu, že se z Karlových Varů stalo nejnavštěvovanější lázeňské město. Poradíme vám, kam zajít za zábavou a zážitky ve městě i jeho okolí.

Památky, kam se podíváš

Historické centrum Karlových Varů tvoří v podstatě jenom samé památky. Specifickou tvář města zformovaly především lázeňské budovy a kolonády. Krásná procházka, na které uvidíte většinu významných lázeňských objektů, začíná u Alžbětiných lázní ve Smetanových sadech. Projdete kolem hotelu Thermal, kde se pořádá slavný filmový festival, na Sadovou a následně Mlýnskou kolonádu. Osvěžte se jedním z pramenů nebo lázeňskou oplatkou a cestou se stavte u Vřídelní kolonády. Cestou dál podél řeky Teplé si můžete prohlédnout Kostel sv. Máří Magdalény, Městské divadlo, Karlovarské muzeum a procházku zakončit u Císařských lázní. Pokud se rozhodnete ve výletu pokračovat po Goethově stezce za centrum města, narazíte na Galerii umění a husitský kostel sv. Petra a Pavla. Na vyhlídky do okolních kopců, které svírají údolí řeky, se můžete nechat vyvézt lanovkou. Po pravé straně najdete největší koncentraci romantických lesních stezek, rozhleden a vyhlídek, včetně nejznámější vyhlídky a symbolu Karlových Varů Jelení skok. 

Kulturní a sportovní aktivity

Karlovy Vary jsou neodmyslitelně spojeny s tradiční Becherovkou, jejíž historii i současnost představuje Jan Becher muzeum. O sklářské tradici luxusní značky Moser se více dozvíte v návštěvnickém centru Moser. Pokud vás více lákají sportovní aktivity, v Karlových varech je kromě standardní nabídky také dostihové závodiště a golfové hřiště.

Nejlepší tipy na zajímavé výlety po Karlových Varech a okolí najdete na portálu Kudy z nudy, který nabízí komplexní nabídku pro každého cestovatele.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Nechte se hýčkat v luxusním prostředí v jednom z nejvybavenějších hotelů v Karlových Varech.

rezervovat onlinekontaktujte nás