Spa Hotel Ulrika Karlovy Vary Spa Hotel Ulrika Karlovy Vary

Novinky pro naše hosty

 
OZON
CLEAN
30
let

Kryoterapie (CRYONE) se zcela novou unikátní německou technologií

Metoda je založena na stresovém faktoru: pod vlivem extrémního chladu dochází k mobilizaci imunitního systému člověka za účelem jeho ochrany před nepříznivými podmínkami. Krevní cévy se zpočátku zúží, poté po spuštění kompenzační reakce rozšíří, v důsledku čehož dojde ke zvýšenému průtoku krve a uvolnění další části hormonů. To vysvětluje povzbuzující účinek rychlého ochlazení a vznik pocitu tepla, které se rozlévá po celém těle, při této proceduře.

Řízená kontaktní WINBACK diatermie na přístroji TR-Therapy Elitе

„Předání hojivé energie“ na nejnovějším zařízení řízené kontaktní diatermie BTL 6000 TR-Therapy Elitе. Přístroj kontaktní diatermie směřuje vysokofrekvenční elektrický proud ke tkáním organismu. Elektromagnetická energie procházející buňkami tyto tkáně selektivně (tzn. cíleně, řízeně) nahřívá. Schopnost penetrace je velmi velká a nelze jí dosáhnout žádným jiným způsobem. Lokální a rychlé zvýšení teploty má za následek trvalé rozšíření místních cévních sítí, což způsobuje: uvolnění svalových hypertonizovaných vláken, rychlý regenerační proces a hojení tkání, zmenšení otoku a úlevu od bolesti.

Terapie rázovou vlnou na přístroji RÁZOVÁ VLNA

Nový efektivní prostředek pro léčbu onemocnění pohybového aparátu a celulitidy, který znamená revoluční průlom v léčbě následků chronického přetížení. Metoda je založena na aplikaci vysokoenergetické vibrace v oblasti onemocnění. Ošetření trvale snižuje bolestivost, zlepšuje místní krevní oběh, uvolní bolestivé kostní výrůstky, kalcifikovaná a fibrotická ložiska – s následnou resorpcí jejich fragmentů. Pozitivní účinek této metody se projevuje v podstatném snížení a odstranění bolesti přerušením bludného kruhu nemoci, obnovením rozsahu pohybu v kloubech a následně ve zvýšení zátěžové kapacity, v možnosti návratu k profesionální či každodenní činnosti. 
Praktické zkušenosti ukazují, že po léčbě přístrojem RÁZOVÁ VLNA je trvalého efektu dosaženo u 80-85 % pacientů, přičemž se mnozí pacienti již po první proceduře mohli vrátit ke své profesionální činnosti. Kromě toho je tato léčebná metoda velmi vhodná jak pro sportovce, od kterých nevyžaduje, aby byli na delší dobu vyřazeni z rytmu soutěží či tréninku, tak i pro byznysmeny, protože má trvalý pozitivní efekt po pouhých třech krátkých léčebných procedurách. 

Laserová terapie na přístroji LASER LUMIX ULTRA 19W

Laserové záření na přístroji LASER LUMIX ULTRA 19W má tyto vlastnosti: koherentnost, monochromatičnost, polarizovanost, usměrněnost. Tyto vlastnosti laseru umožňují koncentrovat více energie v potřebném místě. Mechanizmus působení laserového záření na tkáně spočívá v celkovém energetickém působení na úrovni molekul a atomů. Kromě toho má význam předávaná tepelná energie, vliv elektromagnetického pole, fotochemické a fotoelektrické účinky. Lokální zahřívání v důsledku laserové terapie navíc způsobuje uvolnění iontů vápníku z intracelulárního depotu s dalším rozšířením vln se zvýšenou koncentrací Ca2+, spouštějících na vápníku závislé procesy, v cytosolu živé buňky. Poté se rozvíjejí již druhotné účinky představující komplex adaptačních a kompenzačních reakcí vznikajících v buňkách, tkáních, orgánech a celém organismu: aktivizace metabolismu buněk a zvýšení jejich funkční aktivity, stimulace opravných procesů, protizánětlivý účinek, aktivizace mikrocirkulace krve a zvýšení úrovně trofického zásobování tkání, analgizující a imunomodulační účinek, reflexní vliv na funkční aktivitu různých orgánů a systémů.

Laserová léčba urologických a gynekologických onemocnění na přístroji Intelekt Advanced Combo

Vícesložkové působení kombinace tří fyzioterapeutických faktorů prováděné pomocí přístroje Intelekt Advanced Combo způsobuje trvalé zajištění protizánětlivého, vazoprotektivního, analgizujícího a imunomodulačního účinku, který pomáhá zvyšovat účinnost léčby chronických zánětlivých onemocnění pohlavních orgánů žen i mužů, jakož i inkontinence, neplodnosti, erektilní dysfunkce a řady jiných onemocnění. Tato účinná terapie je nenahraditelná při rehabilitaci po operacích a úrazech.
Zpravidla se provádí 6-7 procedur denně. Přístroj splňuje všechny standardy a umožňuje plynule měnit všechny parametry záření.

Floating v novém unikátním floating tanku

Floating (z anglického float — plavat na povrchu) se provádí ve speciálním floating tanku s novou technologií. Floating tank je malý, před světlem a zvukem chráněný tank s nasyceným roztokem anglické soli, který udržuje tělo na hladině. Teplota roztoku je trvale udržována na úrovni teploty lidského těla a díky absenci působení vnějších stimulů (gravitace, světlo, zvuk, tepelné a taktilní podněty) tělo a mozek odpočívají. Kompletně se uvolní všechny svaly, zmizí bolest zad a beder, do krve se dostane velké množství endorfinů – hormonů štěstí. Koncentrace kortizolu – stresového hormonu – se naopak podstatně sníží. Za necelých 30 minut vám floating nabídne více odpočinku, než několik hodin spánku. Po floatingu mizí stres, úzkost, deprese. Nálada je klidná a vyrovnaná. Uvolnění a dobrá nálada trvá ještě několik dnů po proceduře. K prohloubení a stabilizaci efektu se doporučuje 5-10 procedur floatingu. 

Vysokoindukční magnetoterapie na přístroji SALUS TALENT PRO

Metoda vysokoindukční magnetoterapie funguje následovně: přístrojem generované elektromagnetické pole se promítá na ohraničený segment lidského těla tak, že pokrývá zónu aplikace. Toto pole interaguje s buňkami těla, poté se uvnitř nich spustí kompenzační mechanismy, v důsledku čehož je dosaženo základního efektu indukčního pole. Zdravotní problémy se týkají nejen struktury orgánů a tkání, ale i magnetických vlastností organismu. Jestliže tedy odpovídajícím způsobem působíme na poškozené orgány, můžeme jim vrátit přirozenou rovnováhu, což napomůže rychlejšímu vyléčení.
Jako základní efekty vysokoindukční magnetoterapie lze uvést účinek protizánětlivý, sedativní, protiotokový, hypotenzní (snížení arteriálního tlaku), analgizující účinek (napomáhající efektivnímu překonání dokonce i takových silných fenoménů jako jsou fantomové bolesti). Kromě toho se obnovují procesy zajišťující normální výživu tkání a zlepšující jejich schopnost regenerace. Vysokoindukční magnetoterapie je rovněž nástrojem, který je schopen přinést velkou úlevu a v některých případech úplně odstranit nežádoucí pocity bolesti.

Suchá uhličitá koupel na přístroji CO2 terapie CARBOBED

Zcela nová metoda léčby oxidem uhličitým na přístroji Carbobed. Celková nebo částečná uhličitá koupel, při které je pacient až po krk nebo po prsa zakryt ve speciální komoře naplněné oxidem uhličitým. Léčba v komoře Carbobed má pozitivní vliv na krevní oběh, snižuje arteriální tlak, snižuje zatížení srdce, zlepšuje prokrvení periferních částí organismu, zlepšuje látkovou výměnu, má protizánětlivý účinek, stimuluje produkci pohlavních hormonů – testosteronu a estradiolu. 

LPG terapie na přístroji LPG Cellu M6 Integral 2

Salón korekční kosmetologie Hotelu Ulrika představuje nový francouzský přístroj 7. generace společnosti LPG SYSTEM Cellu M6 Integral - zdokonalený technologickými inovacemi v oblasti modelace postavy a omlazení obličeje. LPG terapie je unikátní multidimenzionální mechanické působení na povrch pokožky, které vyvolává biochemickou reakci jak u povrchových, tak i u nejhlubších vrstev tkáně. Tento fyziologický proces, zvaný mechanotransdukce, stimuluje adipocyty (tukové buňky), což má za následek spuštění aktivní lipolýzy i v zónách nejodolnějších lokálních tukových usazenin. Během procedury se látková výměna zrychlí 3-4krát. Zrychlí se spalování tuků. Jedna LPG procedura – lipomasáž se přirovnává k 9 km běhu! Proces LPG není jen spalování měkkých tukových usazenin, je to rovněž i biochemické působení na svaly a cévy, které vyvolává jejich smrštění, což má za následek zvýšení přítoku krve. Díky tomu se zrychlují metabolické procesy v organismu, což vede k samočištění organismu, kdy odchází přebytečná tekutina a uvolňují se svalové křeče. Kromě toho se modelují kontury těla, zlepšuje se textura pokožky a rovněž se zmenšuje objem problémových partií, na které se zaměřujete. 

Vanový box HARMONY MEDIQ

Vanový box Harmony Mediq je maximálně promyšlený fyzioterapeutický komplex, univerzální kombinace estetických a ozdravných procedur. Široké spektrum funkcí umožňuje sestavení unikátních individuálních programů na základě potřeb klientů. Vanový box je určen jak pro procedury redukující hmotnost a celulitidu a zlepšující tonus pokožky, tak i pro hlubokou relaxaci, regeneraci po fyzických úrazech a prevenci různých onemocnění. Pečlivě promyšlená konstrukce a širší prodloužené ergonomické lůžko umožňují klientovi se pohodlně položit a specialistům zajišťují volný přístup k jakékoliv strany vanového boxu.

Základní procedury ve vanovém boxu

  • Procedura napařování (parní a/nebo infrasauna)
  • Parní sauna. Jemná teplá mlha pečlivě obalí tělo vlhkostí, čímž spustí proces detoxikace organismu, zlepší krevní oběh a napomůže průniku nejcennějších minerálů a vitamínů do povrchových vrstev pokožky. Infrasauna. Jedna z nejúčinnějších metod tepelné terapie. Tepelné vlny pronikají hluboko do těla a prohřívají organismus v maximálně komfortních podmínkách. Infrasauna uvolní svaly, pomůže efektivně se zbavit nadváhy, je skvělou prevencí srdečních a cévních onemocnění a onemocnění horních cest dýchacích.
  • VICHY sprcha. Léčivá VICHY sprcha je právem považována za jednu z nejlepších ozdravných procedur ve vodoléčbě. Kapky vody narážejí na tělo, čímž masírují problémové partie, korigují kontury těla a odstraňují svalové napětí. V závislosti na zvoleném režimu VICHY sprchy lze spustit procesy omlazení, léčit celulitidu a sezónní deprese.
  • Hydroterapeutická procedura ve vaně s hydro - a aeromasáží. Existuje ještě jeden efektivní způsob, jak využít léčivých vlastností vody. Silné proudy vody bezbolestně masírují problémové partie těla, přičemž vrací pokožce měkkost a pružnost. Tisíce malých vzduchových bublinek hladí kůži, uklidňují nervový systém, odstraňují bolest a svalové napětí.
  • Celotělový peeling. Tento rituál zajistí výživu, hydrataci a lepší elastičnost pokožky. Použití různé kosmetiky nabízí specialistům nekonečné možnosti. Extrakty z manga a papáji přenesou klienta do horkých tropů a směs orientálního koření vám pomůže se ponořit do tajemného světa snů a fantazií.
  • Zábal s použitím kosmetických tělových masek. Příjemná a efektivní procedura zaměřená na vitalizaci organismu a odstranění jak kosmetických, tak i zdravotních problémů. Jen několik každoročních zábalů zabrání opakovanému vzniku celulitidy, přičemž pokožka zůstane elastická, zářivá a zdravá.
  • Olejová masáž. Jeden z nejlepších způsobů zotavení a relaxace. Ergonomické lůžko a speciální konstrukce vanového boxu umožňují specialistovi provádět různé druhy masáží s maximálním komfortem.
  • Péče o obličej během tělových procedur. Během procedury může specialista provést nezbytnou péči o pokožku obličeje. 
  • Podvodní ruční sprchová masáž. Hydromasáž prováděná pomocí řízeného proudu vody pomáhá zlepšit stav pokožky, povrchových svalových vrstev a vnitřních orgánů. Procedura má rovněž relaxační a vitalizační účinek.

Všechny lázeňské a wellness procedury.

Nechte se hýčkat v luxusním prostředí v jednom z nejvybavenějších hotelů v Karlových Varech.

rezervovat onlinekontaktujte nás